Aktywności pozalarpowe

Fire Show

Organizowany przez Sylwię wraz z Moniką i Wojtkiem

Pokaz ogniowy z poi, wachlarzami i kijami ogniowymi wraz z niespodziankami. Jeden odbędzie się pierwszego wieczoru na Orkonie, a drugi w ramach atrakcji w czasie Gry Głównej (16 lipca, 28 lipca)

Koncert Harfiarki

znanej i uwielbianej Barbara Karlik Harfiarka

Po raz kolejny zagra dla nas i zaśpiewa zjawiskowa Basia Karlik, Harfiarka grająca na dawnej harfie celtyckiej. Basia podzieli się z nami swoją twórczością, a w repertuarze zapewne nie zabraknie znanych i kochanych pieśni (17 lipca)

Aukcje orkonowe

Prowadzone przez Kajetana

Wracają aukcje orkonowe, na których można kupić i sprzedać rzeczy larpowe i ogólnoorkonowe. Przewieźcie to, czego już nie używacie, kupcie coś nowego - cały dochód przeznaczony zostanie na rozwój Orkonu (17 lipca, 23 lipca)

Nauka języka marklandzkiego

Prowadzone przez Maj

Jesteś z Marklandu? Czy wiesz jak poprawnie wymawia się twoje imię i nazwisko rodowe? Chciałbyś zwracać się w swojej ojczystej mowie do obcokrajowców? Zarówno w kulturalny i mniej kulturalny sposób? Lub po prostu chciałbyś usłyszeć jak brzmi język marklandzki? Zapraszam na "Naukę języka marklandzkiego"! (18 lipca)

Warsztaty tańców dawnych

Prowadzone przez Tess, Rabin, Katarzyna "Szarotka", Świerczyńska, Anna Łukawska, Agnieszka Gawarecka, Michał Rosa, Ruben Szymański

Tak jak w poprzednich latach - proponujemy naukę tańców dawnych (od średniowiecza po XIX wiek). Są to tańce proste i przyjemne w nauce (19 lipca, 27 lipca - w ramach GG)

Pokaz makijażu cut crease

Prowadzone przez Hisję

W tym roku wykonam pokaz makijażu cut crease, który jest jednym z najbardziej aktualnych trendów makijażowych mających na celu powiększenie oczu. Jeśli w czasie pokazu chcesz malować się razem ze mną chętnie Ci pomogę i dam uwagi co można poprawić itd. Natomiast w tym roku nie mogę zapewnić kosmetyków i narzędzi, więc jeśli masz ochotę by pokaz przerodził się w warsztaty to zabierz swoje kosmetyki i wspólnie coś zmalujemy ;) Pokaz będzie trwać ok 2-4 h w zależności od poziomu skomplikowania makijażu i chęci uczestników by jednak były to warsztaty (20 lipca)

Warsztaty tworzenia ex-librisu

Prowadzone przez Luizę

Dokładnie tak jak rok temu, na warsztatach pokaże Wam jak technikami grafiki artystycznej zrobić swój własny, spersonalizowany Ex Libris. Na ostatni dzień mile widziane książki, w których chcecie spróbować go odbić :D (21, 22 lipca)

Prelekcja “Bawimy się niegrzecznie, ale bezpiecznie”

Prowadzą Luiza i Hisja

Zapraszamy na prelekcję prowadzoną przez 2 pasjonatki BDSM w formie wywiadu. W czasie prelekcji przybliżymy Wam najważniejsze pojęcia związane z BDSM, wyjaśnimy dlaczego ważna jest świadoma zgoda, słowa bezpieczeństwa, badania, jakość materiałów z których wykonane są akcesoria, gdzie szukać informacji i osób o podobnych zainteresowaniach oraz czego unikać i jak rozpoznać osobę, która stanowi zagrożenie. Jeśli macie pytania chętnie w miarę możliwości odpowiemy. Prelekcja skierowana do osób pełnoletnich z uwagi na tematykę (21 lipca)

Prelekcja “Bawimy się niegrzecznie, ale bezpiecznie”

Prowadzą Luiza i Hisja

Zapraszamy na prelekcję prowadzoną przez 2 pasjonatki BDSM w formie wywiadu. W czasie prelekcji przybliżymy Wam najważniejsze pojęcia związane z BDSM, wyjaśnimy dlaczego ważna jest świadoma zgoda, słowa bezpieczeństwa, badania, jakość materiałów z których wykonane są akcesoria, gdzie szukać informacji i osób o podobnych zainteresowaniach oraz czego unikać i jak rozpoznać osobę, która stanowi zagrożenie. Jeśli macie pytania chętnie w miarę możliwości odpowiemy. Prelekcja skierowana do osób pełnoletnich z uwagi na tematykę (21 lipca)

Improwizowany Wieczór Gier Improwizacyjnych

Prowadzą Feliks i pomocnicy

Zapraszamy na wieczór gier improwizacyjnych. Przy pomocy sugestii oraz gości z publiczności będziemy grać krótkie scenki i przeróżne zabawne gry (22 lipca)

Warsztaty wiedzy o Chatelien

Prowadzą Twórcy GG

Po raz pierwszy w historii świata Orkonowego, Gra Główna odbędzie się w urokliwej krainie wina czyli w Chatelien. Warto, więc poznać jej historię, zwyczaje szlachty czy wierzenia ludu.
W czasie tych warsztatów dowiesz się:
- kim jest tajemniczy Pierwszy Lud żyjący na bagnach Alençon Nouveau
- czym są Pan i Pani, oraz jaki związek mają z Dziećmi Bogów
- dlaczego szlachta z Łaski Królowej skazuje na wygnanie każdego nie pierworodnego potomka
- czym była słynna Wojna o Beczkę Wina, która rozpoczęła się na weselu rodziny de Lisignan
- o krwawym powstaniu w Obietnicy Pana, które zakończyło się publicznymi torturami wszystkich członków rodu Marbot
Te oraz wiele innych ciekawostek sprawią, że poczujesz klimat krainy śpiewu i winorośli, a część z pewnością być może będzie stanowić wskazówki i nawiązania do tajemnic nadchodzącej Gry Głównej 2022 (23 i 26 lipca)

Druk 3D i jego tajemnice

Prowadzi Maj

Czy chciałbyś dowiedzieć się czym jest druk 3D? Do czego służy i czy do czegoś ci posłuży? Może planujesz zakup maszyny i nie masz się kogo poradzić? Zapraszam na warsztaty o druku 3D (25 lipca)

Kenando

Prowadzi Maj

Czy uważasz, że znasz ortografię? Ale pytanie czy znasz ortografię wieloletniego Orkonowicza "Kennego"? Chciałbyś sprawdzić się w tej dziedzinie? Spróbuj napisać to samo dyktando, które wcześniej napisał on: "Legenda Kiltów". Dla trzech najbardziej podobnych dyktand do mistrzowskiego oryginału przewidziane są nagrody (25 lipca)

Jak grać w Farkle?

Prowadzi Maj i Einar

Czy chciałbyś szybko stracić swoje ciężko zarobione na larpie pieniądze? Czy może z odrobiną szczęścia chciałbyś podwoić swój wywalczony żołd? A może po prostu chciałbyś rozerwać się w karczmie z nieznajomym? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań jest twierdząca, to najprostszym rozwiązaniem jest Ferkle!
Oferujemy naukę znanej od wieków gry kościanej Ferkle, która jest oficjalną grą hazardową i nie tylko podczas Gry Głównej 2022, a może i kolejnych też...
Do gry potrzebne jest 5 kości K6, mile widziane własny zestaw (26 lipca)

Warsztaty wiedzy o Pierwszym Ludzie

Prowadzą Twórcy GG

Granmoun Yo skrywają przed resztą świata tajemnicę, która, choć objawia się w niemal każdym elemencie ich zwyczajów i kultury, dla obcych wydaje się być nie tyle ukryta, co bardziej rozmyta w takim stopniu, iż niemożliwa do zauważenia. "
Warsztaty przeznaczone dla osób wcielających się na Grze Głównej 2022 w postaci z Pierwszego Ludu. Omówimy z wami jeszcze raz aspekty niezwykle ważne w ogrywaniu tej społeczności i odpowiemy na wszelkie nurtujące was pytania.
Uprzejmie prosimy o zjawienie się wszystkich osób, które w Święcie Wina będą uczestniczyć z ramienia Pierwszego Ludu.
Równocześnie zaznaczamy, że osoby, które do niego nie należą nie powinny brać udziału w warsztatach, aby nie popsuć sobie gry. Nie jest to wiedza, która jest ogólnodostępna - niniejsze dotyczy także osób, które do Granmoun Yo dołączyły stosunkowo niedawno (26 lipca)

Walki na miecze świetlne

Prowadzi Neo

Jeżeli jesteś fanem Star Wars i zawsze chciałaś/eś zobaczyć jak to jest walczyć na miecze świetlne to jest dobre miejsce. Chętnie pokaże jak cała ta zabawa wygląda i zaprezentuje podstawy walk tak by były przy okazji widowiskiem. Do treningu wystarcza zwykłe bezpieczniaki (26 lipca)

Noc bardów

Prowadzą Twórcy GG

Wyglądali olśniewająco! Kolorowe stroje, flet, tamburyn, buzuki, mandolina… A kiedy usłyszał jej jedwabisty głos na tle chórku dwóch kobiet i mężczyzny natychmiast się zakochał!

In den Abendhimmel steigen, Heute Nacht die Zauberweisen,
Wildes Volk Und Liliths Art, Laurend Winde heimlich fahrt…

Nie czekał. Zaraz po wysłuchaniu piosenki zakupił przednie wino oraz elfickie perfumy, po czym ruszył na podryw! Każdy ma prawo do okazania swojego talentu muzycznego – jaki by nie był. Wszystko, co wychwala Pana i Panią lub też wino jest mile widziane. Muzycy – tak trubadurzy, bardowie, jak i trupy (grupy, zespoły) pojawiają się by zagrać dla ludzi tak na trakcie, jak i na oficjalnym Turnieju. Każdy jednak musi przyjść z własnym instrumentem i zaśpiewać własną piosenkę. Chatelieńczycy uwielbiają piosenki o Pani i Panu, o winie, pięknych kobietach, romansach i wiele innych.
Wydarzenie organizowane w ramach Gry Głównej 2022: Święto Wina. Udział może wziąć każdy, nawet nie biorąc udziału w GG. Jedynym wymogiem jest przyjście w stroju pasującym do klimatu gry (28 lipca)

Noc tańców dawnych

Prowadzona w ramach GG przez Tess i Rabina

"Now are the days of wine and gilded arms now are the days when magic is reborn seal up the breach, the evil is no more once and for all, we close the darkened door"

Bezpośrednio po Nocy Bardów, na terenie tegorocznej GG, zapraszamy na potańcówkę w strojach. Wziąć udział może każdy, kto skieruje swoje kroki ku rozśpiewanemu i roztańczonemu Fortowi.
Obowiązuje dress code: fantasy/madieval (28 lipca)

Ostateczna Impreza Orkonowa

Prowadzą DJ Chudy i DJ Mira

Zróbmy więc imprezę jakiej nie przeżył nikt
Niech wszyscy walą walą walą do bram
Ognisko niech się pali pali a ty
Tańcz i wino pij
Niech cały wiruje świat

Zapraszamy na ostateczne zakończenie roku 2022. Bawimy się w Forcie. Bawcie się świetnie przed karczmą w rytm waszej ulubionej muzyki lub odpocznij przy ognisku. Czeka was niezapomniany wieczór. Życzymy miłej zabawy (29 lipca)

Link do wydarzenia

Poza tym czekają na Was jeszcze całoOrknowe atrakcje:

Orgo-Bingo

Prowadzi Maj

Witaj na Orkonie!
Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, to na pewno poznajesz dużo nowych osób. A nie zechciałbyś poznać ludzi, dzięki, którym możemy się tu spotkać i razem bawić? Tych mitycznych Orgów, którzy od lat organizują Orkon? Jeżeli obawiasz się podejść, to zupełnie niepotrzebnie. Ale jeżeli potrzebujesz do tego dodatkowej zachęty, to zapraszam Cię do wzięcia udziału w "Orgo-Bingo". Każdy uczestnik otrzyma kartonik z listą Organizatorów oraz miejscem na przyłożenie odpowiedniej pieczątki. Jeżeli uda Ci się zebrać wszystkie (wstaw tu cyfrę) pieczątek, możesz oświadczyć światu okrzykiem "Bingo!" i zgłosić się do M.A.J. po małą nagrodę.

Drzwi do lasu

Prowadzą Zsa-Zsa i Sułek

Wyjdź na spacer, idź do lasu! A jeśli potrzebujesz motywacji, w lesie są porozstawiane drzwiczki do magicznego świata - zbierz je, oddaj organizatorom i konkuruj z innymi w liczbie uzyskanych punktów! Dla najbardziej wytrwałych zbieraczy drzwi do lasu przewidziane są nagrody!

Orcoiny

Marcin/Padawan i Ewa

W tym roku na Orkonie będzie się można natknąć na ukryte przy traktach Terenu Gry cenne monety - Orcoiny. Tworzą one część debiutującej gry obozowej polegającej na - jak nie trudno się domyślić - znalezieniu ich jak najwięcej. Dedykowana aplikacja na telefon umożliwi zeskanowanie zebranych monet i doda ich wartość do twojego skarbca. Orcoinów można szukać w pojedynkę lub ze znajomymi - tworząc drużynę ze wspólnym skarbcem. Swoje osiągnięcia, jak i te innych orkonowiczów, będzie można obserwować na tablicy wyników w aplikacji. Za znaczne pomnożenie swojego majatku przewidziane są nagrody. Dołącz do nas i stań w wyścigu o miano najbogatszego orkonowicza!